Cildimizin canlılığı, parlaklığı ve diriliği en önemli sağlık göstergelerindendir. Dolayısıyla 20'li yaşlardan itibaren her kadının temizlik, bakım ve koruma amaçlı olarak ayda bir kez cilt bakımı yaptırması çok faydalıdır.

   

Yüzdeki ve ciltteki yer yer pullanmalar, çatlaklar yağ bezlerinin yetersiz işlev görmesinden kaynaklanabileceği gibi, yüzü alkali sabunlarla ve sıcak su ile yıkama, soğuk hava, düşük nem oranına sahip şehirde yaşama, güneş ışığına yoğun maruziyet, az su tüketilmesinden de kaynaklanabilir.

 

Yaşlanma sonucunda cilt destek dokusundaki hyaluronik asidin azalmasına bağlı olarak cilt altı tabakada az su tutulması da en önemli etkenlerdendir.

   

Sağlıklı bir cilt bakımı yaklaşık iki saat sürer ve bu süre içinde sıra ile süt ve tonik ile temizleme, peeling, ozon artı buhar, serum ve ampul emilimi yüz masajı, maske, yüksek frekans ve kremleme işlemi uygulanır. Bu uygulamalar ile cilt temizlenir, tıkalı gözenekler açılır, kan dolaşımı hızlandırılır, cilt ölü hücre ve siyah noktalardan arındırılır. Nem depo edici ve hücre yenileyici işlemlerle taptaze canlı bir görünüm ortaya çıkar.