1

Selülit Mezoterapisi

Günümüzde kadınların %85 inde çeşitli derecelerde görülen selülitin tedavisinde de mezoterapiden yararlanılır.
Mezoterapi, mikrodolaşımı düzelterek dokuda ödem oluşumunu önler, yağları parçalayıp yağ nodüllerinin küçülmesini sağlar. Bozulmuş bağ dokusunu yeniden yapılandırarak selülit görünümünde düzelme sağlayabilir.Selülit nedir?

Selülit; çeşitli nedenlerle deri altı yağ ve bağ dokusundaki bozulmalar sonucunda deri üzerinde girintili çıkıntılı portakal kabuğu görüntüsünün oluşmasıdır.Selülit neden kadınlarda daha sık görülür ?

Kadınlarda deri altında yağ hücreleri deriye paralel seyrederken bu hücreleri ayıran bağ doku bağları dikey konumlanır. Bu bağlarda zamanla, kadınlık hormonu olan östrojen, genetik yapı, hareketsizlik gibi nedenlerden dolayı kısalmalar olur. Bağlardaki bu kısalma deride çökmelere, aralardaki yağ hücrelerinde deriye doğru kaymalar da çıkıntıların oluşmasına dolayısıyla engebeli portakal kabuğu görünümüne neden olur.Kadınlarda bu yapısal yatkınlığa birtakım faktörlerin eklenmesiyle değişik derecelerde selülit gelişimi kolaylaşır.Günümüzde kadınların %85 inde çeşitli derecelerde görülür. En sık kalça, bacaklar, alt karında ortaya çıkmakla beraber kollarda da görülebilir.Selülitin nedeni nedir ?

Selülitin gelişiminde genetik ve hormonal faktörlerin yanı sıra yağdan ve karbonhidrattan zengin dengesiz beslenme, hareketsiz yaşam, sigara, alkol alışkanlıkları, dar kıyafetler ve yüksek topuklu ayakkabı tercihleri ile dolaşımın olumsuz etkilenmesi de suçlanmaktadır.Selülit varlığı kişide sosyal kaygılara neden olur. Dolayısıyla tedavi sürecinde gerçekci olmayan vaatlerle, ruhsal ve maddi bir takım suistimallerle karşı karşıya kalınabilir. Selülitin varlığı, derecesi ve beraberindeki diğer sorunlar alanında uzman hekim tarafından değerlendirilmeli ve kişiye özel bir tedavi protokolü belirlenmelidir.
Selülit nasıl tedavi edilir?

Selülitin tedavisi oluşumunu kolaylaştıran nedenlerin çeşitliliği nedeniyle çok yönlü olmalıdır. Kadınlardaki yapısal farklılığın devam eden bir unsur olduğu göz önünde bulundurulursa selülit ile mücadelenin de devamından söz etmek gerekir. Dengeli beslenme alışkanlıklarının kazanılması, düzenli ve devamlı egzersiz programlarına ilave olarak selülitin oluşum mekanizmasından hareketle türetilen türlü tedavi yolları mevcuttur.Selülit tedavisinde selülit mezoterapisi etkili midir?

Selülit tedavisinin en etkili yöntemlerinden biri de selülit mezoterapisidir. Mezoterapi orta deri tedavisidir. Ağız yoluyla veya enjeksiyonla vücuda alınan ilaçlar sorunlu dokuda yeterli konsantrasyonlara ulaşamadığı gibi sistemik yan etki potansiyeli oluşturabilirler. Mezoterapi ise sorunlu bölgeye küçük enjeksiyonlarla yapılan bir işlemdir. Sorunlu alana tedavi edici dozda ilacı sistemik yan etki riski olmadan uygulama imkanı sağlar.Selülit mezoterapisi ne işe yarar?

Mezoterapide hazır ilaç karışımları kullanılabileceği gibi hekim hastanın durumuna göre bir ilaç kokteyli de oluşturabilir. Kokteylde kan dolaşımını hızlandıracak, düzenleyecek, yağların parçalanmasının sinyallerini iletecek, bağ dokusunun organizasyonunu düzenleyecek ilaçlar yer alır. Dolayısıyla mezoterapi mikrodolaşımı düzelterek dokuda ödem oluşumunu önler, yağları parçalayıp yağ nodüllerinin küçülmesini sağlar. Bozulmuş bağ dokusunu yeniden yapılandırarak selülit görünümünde düzelme sağlar.Selülit tedavisinde selülit mezoterapisi nasıl uygulanır ?

Selülit mezoterapisinde mikrodolaşımı harekete geçirecek, bağ dokuyu düzenleyecek etken maddeler karıştırılarak, ince ve kısa iğnelerle uygulanır. Selülit mezoterapisinde, enjeksiyon sayısı tedavi edilecek alanın büyüklüğüne, sorununa, lokalizasyonuna bağlı olarak değişir.Selülit mezoterapisi ağrılı mıdır ? Selülit mezoterapisinin yan etkileri var mıdır?

Selülit mezoterapisinde, hissedilen ağrı oldukça azdır. Enjekte edilen ilacın sistemik dolaşıma geçişi yok denecek kadar azdır. Selülit mezoterapisinde, işlem sırasında oluşan hafif kızarıklık ve sonrasında oluşabilecek morluklar tamamen geçicidir.Selülit mezoterapisi kaç seans olmalıdır?

Selülit mezoterapisinde, seans sayısı selülitin evresine ve uygulama yapılacak kişilerin yapısal özelliklerine göre belirlenir. Haftada bir 10 seanslık kür genelde yeterli olmaktadır. Ancak selülit tedavisi süreğendir. Dengeli beslenme, düzenli egzersiz, zararlı alışkanlıkların bırakılması ile beraber belli zaman aralıkları ile tekrarlanan Selülit mezoterapisi ile düzgün deri görünümüne sahip olmak hayal değil.

2

Kavitasyon

Kavitasyon, ses dalgaları yardımı ile bölgesel incelme sağlayan bir işlemdir.

Ses Dalgaları Nasıl Etki Eder ?

Ses dalgaları, yağ dokularının zarlarına şiddetli bir basınç uygular. Bu basıncın etkisi ile zar içinde sıkışan yağlar patlar. Yağların ultrason ile parçalanması sonucu zamanla yağlar vücuttan atılır böylece yaratılan etkiye verilen ‘Kavitasyon’ adı uygulamaya da adını vermiştir.

Kavitasyon Kaç Seans Uygulanan Bir İşlemdir ?

Kavitasyon bölgedeki problemin derecesine göre seans sayısı belirlenen bir uygulamadır. İlk olarak hastanın muayenesi ve hangi bölgelere nasıl bir kavistasyon işlemi uygulanması gerektiği belirlenir. Öncelikle 5 seans olarak başlangıç uygulamaları yapılır. Daha sonra işlemlerin başarısına göre seanslar 10 seansa kadar yükseltilir.

Kavitasyonun Uygulama Periyodu Nedir ?

Kavitasyonun işlem aralıkları genelde 15 günde 1 şeklinde uygulanmaktadır. Bazı yağ dokuları üzerinde daha sık bir etki yaratmak için ya da inatçı yağ dokularında etkiyi dengelemek için bu süre 10 günde 1 şeklinde uygulanır.

Kavitasyon İşleminin Etki Süresi Nedir ?

İşlemlerin etkisi ilk yapıldığı andan itibaren başlar. Çünkü kavitasyon etkisi yaratan cihaz deri altındaki yağ dokuları üzerine basınç ve ses uyguladığı zaman yağ dokularının zarına hemen etki eder. Deri altında başlayan parçalanma işlemleri ise parçalanan yağların vücuttan atılmasıyla deri gözle görülür bir incelme sağlar. Bu süre 15 günde bir uygulanan 2 seanstan sonra görülmeye başlar yani ortalama 1 – 1.5 ay.
Kavitasyon Hangi Bölgelere Uygulanır ?

Kavitasyon ile bölgesel incelme işlemleri; selülitlere, karın, basen, kalça, dekolte, gıdı, mide, kollar, bel simidi ve bacaklara uygulanabilmektedir.

Kavitasyon İşlemi Acı Verir Mi ?

Bu işlemler acı hissi vermez. Sadece ses dalgalarının uyguladığı bir ısı enerjisi ile bir derece ısı ve baskı hissedilir.

Kavitasyon ve Lazer Lipoliz Benzer İşlemler Mi ?

Yağ dokularının parçalanıp vücuttan atılması yönünden prensip olarak benzer uygulamalardır. Fakat lazer lipoliz ve kavitasyon farklı işlemlerdir.

Lazer Lipoliz ve Kavitasyonun Farkları Nelerdir ?

Lazer lipolizde kanüller için ufak bir kanal açılır ve lokal anestezi gereken bir işlemdir. Kavitasyon ultrason teknolojisi kullandığı için kanül olmadığı için kesi ve kanal yoktur. Lokal anesteziye de ihtiyaç duyulmaz. Fakat her iki işlemin etki alanı da farklıdır.

Kavitasyonun Avantajları Nelerdir ?

Kavitasyon işlemi ameliyatsız bir işlemdir. Cerrahi bir uygulama gerektirmez. Bu nedenle de kesi ve kanal açılmaz. Buna bağlantılı olarakta kesi ve kanül olmadığı için genel ya da lokal anestezi söz konusu değildir. Bu nedenle anestezinin oluşturduğu risklerde ortadan kaldırılmış olur. İşlemlerden sonra ağrı oluşmaz ve istirahat gerekmez.

Kavitasyondan Sonra Beslenme Şekline Dikkat

Kavitasyon bir incelme ve bölgesel zayıflama işlemidir. Bu nedenle yapılan işlemler ile birlikte beslenme düzeninde ufak değişimler ve ‘yerine koyma’ tekniği denenmelidir. Hem kavitasyon işlemi yaptırıp, hem de seanstan sonra yağ ve karbonhidratı yüksek, yağ dokularının hacim kazanmasına neden olacak gıdalar tüketilmemeli. Daha vitamin, protein ağırlıklı besinler tüketilmelidir.

Bu konuda en doğru bilgi için işlemler ile birlikte beslenme şeklinizin size en uygun şekilde revize edilmesi için doktorunuza başvurun.

Kavitasyon Fiyatları Nelerdir ?

Yağ dokularının ne kadar sürede direnç kaybedip vücuttan atılacağı ve buna bağlı olarak kaç seans gerekli olduğu fiyatları değişken kılmaktadır. Bu sebeple fiyat belirtilememektedir.3

Akustik Dalga Terapisi (AWT)

Selülit günümüzde en sık görülen cilt sorunları arasındadır. Cildin nemini ve esnekliğini kaybetmesi sonucu cilt altında yağ birikmesi oluşur. Bu yağ birikmeleri cildin pürüzlü ve çukurlu görünmesine neden olmaktadır. Selülit için genellikle krem ve losyon ya da serum gibi kozmetik ürünler kullanılır. Ancak bu ürünler uzun vadede etki eder. Aynı zamanda kozmetik ürünler kimyasallar içerir.

Selülit tedavisi için estetik çözümler de sıkça kullanılır. Biodermogenesi, lazer tedavileri ve diğer estetik çözümlerin yanı sıra akustik dalga tedavisi de son derece etkili bir tekniktir. Bu uygulama günümüzde selülit için en gözde uygulamalar arasındadır. Kimyasal maddeler içermez ve güçlü ses dalgalarının verdiği şoklar kullanılır.

Akustik dalga terapisi nasıl yapılır?

 • Akustik dalga terapisinde cilde 6 ila 10 dm derinliğe kadar etki eden ses dalgaları verilir. Bu dalgalar cildin dermis tabakasına kadar etki eder. Ciltte yağ birikmesini ve çukurlukları azaltır. Aynı zamanda ciltte kolajen ve elastin üretimini de artırır.
 • Bu tedavide verilen ses dalgaları ciltte sorunlu olan dokuları yok eder. Cildin yenilenmesine ve pürüzsüzleşmesine yardımcı olur. Aynı zamanda metabolik ve iyileştirici özellikleri de vardır.
 • Akustik dalga tedavisi birçok ünlü tarafından yaptırılan başarılı tedaviler arasındadır.

 

Selülit neden olur?

 • Ciltte gevşeklik ve sarkma olması
 • Cilt yüzeyindeki yağ dokusunun şişmesi durumunda
 • Cilt altındaki yağ dokusu ile cilt arasındaki bağlantılarda aşırı gerginlik olması durumunda
 • Bağ dokularda oluşan sertleşme ile birlikte kan akışında ve lenf akımında yavaşlama oluşması durumunda selülit oluşmaktadır.

Selülit aynı zamanda fazla kilolar nedeni ile de oluşabilir. Ancak bu selülitin zayıf kişilerde olmayacağı anlamına gelmez.

Akustik dalga terapisinin sonucunda ciltteki değişiklikler:

 • Selülit oluşan alanlarda cilt esnekliği ve sıkılığı artar.
 • Selülit oluşan alanlarda cilt esnekliği ve sıkılığı artar.
 • Cilt altındaki yağ topakları çözülür. Bu da cildin çukurlu görüntüsünün yerini gergin bir görüntüye bırakmasını sağlar.
 • Yağ hücrelerindeki hücre zarı geçirgenliğinde artış olur. Bu şekilde hücre içindeki yağlar serbest kalır ve yağ dokusu azalır.
 • Kan ve lenf akışı düzene girer.
 • Kaslar güçlenir.
 • Metabolizma hızlanır ve kilo verilmesi kolaylaşır.

Akustik dalga terapisi kimlere uygulanamaz?

 • Karaciğer ya da börek yetersizliği gibi böbrek sorunları olanlara uygulanmaz.
 • Hamilelikte ve emzirme döneminde kesinlikle uygulanmamalıdır.
 • Bacaklarda derin damar genişlemeleri varsa önerilmez.
 • Tedavi alanında iltihap olması durumunda da uygulanmamalıdır.
 • Bacak varis uygulamaları için cerrahi yöntemler yapıldıysa uygulanmamalıdır.
 • Kalp ve damar hastalıklarına sahip kişilere önerilmez. Kalp ritmini bozabilir.
 • Kan sulandırıcı ilaç kullanan ve kan pıhtılaşma sorunu yaşayan kişilere de önerilmez.
 • Diyabet hastalarına uygulanmaz.

Akustik dalga tedavisinde nelere dikkat edilmeli?

 • Bu uygulamanın yapılacağı gün 4 litre su içilmelidir. Tedavi sonrasındaki günlerde de 3 litre kadar su tüketilmesi önerilir.
 • Tedaviden sonra her gün düzenli olarak en az 20 dakika yürüyüş önerilir.
 • Tedavi öncesi kan sulandırıcı ilaçlar kullanılmamalıdır. Ancak sabit ilaç kullanımı söz konusu ise mutlaka doktora danışılmalıdır.

Akustik dalga terapi acısız ve ağrısız bir tedavi olarak bilinir. Selülit görünümünü büyük ölçüde azaltmaya yardımcı olur. Her seans yaklaşık 45 dakika kadar sürer. Ancak uygulama yapılacak alan daha küçükse daha az sürebilir. Tedavi sonrası kişi gündelik hayatına geri döner. Ciltteki çukurlaşmanın gitmesinin yanı sıra cildi sıkılaştırdığı için incelme de sağlar. Uygulamadan sonra etkiler hemen görülmez. Yaklaşık 1 ila 2 ay içerisinde etkisini göstermeye başlayacaktır. Bu süreç içerisinde cilt kendi kendini yeniler ve selülite neden olan hücrelerin yok olmasını sağlar.4

Fokuslu Ultrasound İle İncelme

HIFU non-invaziv ve gelişmiş yüz toparlama teknolojisidir. Geçmişte kullanılan IPL, RF ve Fraksiyonel Lazerlerin yüz kaldırma işlemini SMAS katmanında gerçekleştirir. HIFU diğer lazerler gibi ışık kullanmaz. Ses dalgalarıyla çalışan yeni bir metodtur.

HIFU’nun transducerında ki seramikle elektrik enerjisi ultrasound enerjisine dönüşür ve bu oluşturulan ultrasound enerjisi, maksimum odaklanma noktasında termal enerjiye dönüşerek, epidermis ve subkutan tabakalara zarar vermeden sarkmış cilt ve dokular yeniden toparlanır ve kaldırılır.

TULIP FB "Yüz Başlığı" ile; Cerrahi operasyona gerek kalmadan, sarkmış cilt ve dokuları toparlar. Yeni kolajen tetiklenmesi sayesinde cilt yüzeyi yenilenir, kırışıklıklar azalır. Yanma, hiper pigmentasyon gibi yan etkiler olmadan her renk ve her cilt tipinde güvenle uygulanır. Bu sayede nekahat süresine gerek kalmadan doğal yüz liftingi sağlanır.

  Yüz Tedavi Alanları
 • Yüz toparlama
 • Kaş Kaldırma
 • Gıdı Toparlama
 • Boyun germe

Tulip FB "Vücut Başlığı" ile; cilde, kan damarlarına, sinirlere ve bağ dokusuna zarar vermeden subkutan yağ dokusundaki önceden belirlenmiş yağ hücrelerini odaklanmış atışlı ultrason dalgaları ile yok eder. Tulip FB prosedürü anında hasarlanan yağ hücrelerinden çıkan trigliserit ve hücre artıklarının vücudun doğal fizyolojik ve metabolik yolları ile işleme tabii tutulduğu doğal yağ tasfiyesine dayanır. Bu yollar kilo kaybı esnasında yağların takip ettiği yollarla aynıdır.

 • Koliçi Germe
 • Bacakiçi Germe
 • Karın Germe
 • Karın yağları eritme
 • Sırt yağları eritme
 • Basen yağları eritme ve sıkılaştırma
 • Göğüs Askısı Toparlama 

TULIP FB: Ameliyatsız Vücut Şekillendirme

Yeni Tulip FB ile vücut şekillendirme, yağ parçalama ve cilt sıkılaştırma teknolojisiyle tanışın. Diyet ve egzersizle bile kurtulamadığınız istenmeyen yağlarınız varsa, Tulip FB ile invaziv olmayan vücut şekillendirme sağlanır. Güvenliği ve etkinliği kanıtlanmış tedavi ile iki haftada gözle görünür sonuçlar alabilirsiniz.

Vücudunuzu İstediğiniz Şekle Sokun

 • Konforlu tedavi
 • Hedeflenen tedavi bölgesinde homojen yağ azaltımı sağlar – düzensiz yağ dağılımı oluşturmaz
 • Odaklı ultrason sayesinde ciltte hasar, şişme oluşmaz, günlük yaşantınızın aksamasına neden olmaz
 • Güvenlidir, “gir ve çık” şeklinde basit tedavi prosedürü vardır
 • Sadece birkaç hafta içinde uzun süre kalıcı ölçülebilir sonuçlar elde edebilirsiniz.

Tulip FB, hedef bölgedeki yağ hücrelerini anında, seçici ve kalıcı olarak parçalarken cildi de sıkılaştıran ve bu esnada kan damarları, sinirler ve cilde zarar vermeyen konforlu bir tedavidir. Parçalanan yağ hücresinden çıkan içerikler doğal metabolik süreçlerle vücuttan güvenli olarak atılır. Güvenli, neştersiz, iğnesiz zayıflamanıza yardımcı olur.

İspatlanmış Teknoloji
Tulip FB atımlı odaklı ultrason teknolojisinin 7 mm ve 13 mm derinliğe ulaşan teknolojisi ile 3 tedavi sonrasında ortalama 4 cm* bölgesel incelme görülmüştür. Tulip FB tedavisinin güvenliği ve etkinliği 550’den fazla hasta üzerinde yapılmış klinik çalışmalarla desteklenmiştir. Odaklı Ultrason, tıbbi işlemlerde uzun yıllardır güvenli ve etkin bir şekilde kullanılmaktadır.

Hızlı “Gir ve Çık” Tedavi
Tulip FB tedavisi doktorunuzun kliniğinde eğitimli bir personel tarafından uygulanır ve yaklaşık yarım veya bir saat sürer. Tulip FB odaklı ultrason ciltte hasar, şişme veya tedavi sonrası bünyede bir rahatsızlık yaratmaz. Tedavi sonrası günlük yaşantınız aksamaz. Bu sayede nedenle günlük yaşantınıza hemen geri dönebilirsiniz.

Sonuçlar uzun süre kalıcıdır – yağ hücrelerinde gerçek bir bozulma yaratır.