1

KALICI MAKYAJ HAKKINDA BİLMENİZ GEREKENLER

Yeni teknikler sayesinde artık çok daha doğal görünen Kalıcı Makyaj işlemleri birçok kadın tarafından tercih edilmeye başlandı. Eski kötü örneklerin yerini, yeni doğal uygulamalar aldıkça, kalıcı makyaja cesaret edenlerin sayısı da hızla artmaya başladı.


Türkiye’de Kalıcı Makyaj uygulamaları ile ilgili son dönemde büyük değişikliklerin yaşandığını görüyoruz. Bu değişim iki önemli sebebi var.


  • Birincisi; işlemlerde kullanılan teknikler çok değişti ve gelişti. Cihaz teknolojisi ilerlerken, bunun yanında kullanılan pigmentler/boyalar artık çok daha doğal içeriklerde üretilmeye başlandı. Bu sayede işlem sonundaki görüntü çok daha doğal bir hale geldi.
  • Diğer bir önemli konu ise; işlem yaptıran kişiler artık bu konuda çok daha fazla bilgi sahibi. Bu sebeple işlem sonunda ne olacağını ve ne olmayacağını çok daha iyi biliyorlar. Uzman seçimi yaparken nelere dikkat edecekleri konusunda daha bilinçli hale geldiler.

Kalıcı Makyaj Uzun Bir Yıl Kalır mı?

Herkes çok net olarak biliyor ki böyle bir kalıcılık süresi falan yok. Eskiden bazı işletmelerin ticari kaygılarla müşteriyi yanlış yönlendirmesi sonucunda büyük hayal kırıklıkları meydana geliyordu. Şimdilerde işlem yaptıran kişinin beklentileri çok daha doğru ve makul seviyelerde. Müşteriyi yanlış bilgilendirerek satış yapmaya çalışan işletmelerde bu süreç içerisinde yavaş yavaş azalmaya başladı.


Kalıcı Makyaj Nedir?

pigmentlerin (boyaların) micro-iğneler ile cildin 0,25 milimetre altına yerleştirilmesi işlemidir. Yani bir milimetrenin çeyreği kadar derinlikte (yüzeydeki) deri altına pigmentler yerleştirilerek yapılan bu uygulama ile kaş, eyeliner, dipliner, dudak kontürü, dudak içi renklendirme, saç simülasyonu ve areola işlemleri kalıcı olarak yapılabilir.


Hangi Bölgelere Uygulanır?

Kalıcı makyaj özellikle kaşlara, kaşları kalınlaştırmak ve şekil vermek için uygulanabilir. Gözlere de uygulanabilir, gözlerin hem altına, hem üstüne kalıcı eyeliner sürülür. Kalıcı makyaj gözleri daha büyük ve çekik gösterebilir. Aynı zamanda dudaklara uygulanabilen bir yöntemdir. Dudak hatlarını belirginleştirmek ve ya kalınlaştırmak için uygulanabilir.


Ne kadar kalıcıdır?

Öncelikle yöne net olarak belirtmek gerekir ki, kalıcı makyaj zamanla yenilenmesi gereken ve yenilendikçe kalıcılık süresi uzayan bir işlemdir. İlk defa yaptıracak olan kişiler için kalıcı makyajın kalıcılık süresi kişinin cilt tipine ve uygulanan tekniğe göre değişkenlik gösterir. Kaş bölgesinde yapılan uygulamalar ortalama bir sene kalıcı olurken, dudak ve göz çevresindeki uygulamalar ortalama 2 sene kalıcıdır.


İşlem Sırasında Acı Oluyor mu?

Herkesin acı eşiği ve tanımı kendisine göre farklı olduğu için bu soruya genel bir cevap vermek yanlış olur. Ancak başka bir acı üzerinden benzetme yapmak gerekirse, kaş alımı sırasında hissetiğiniz acıdan daha fazlasını hissetmesiniz. İşlem öncesin duyacağınız ağıyı en aza indirecek şekilde lokal anestezi kremleri kullanılır. Burada kullanılan anestezi kremlerinin kalitesi de önemli bir etkendir.


Hangi mevsimde yapılmalı?

İşlem sonrasında 2-3 gün uygulama bölgesini sudan uzak tutmanız gerekecektir. Buna dikkat edecek şekilde planlamanızı yapabilirsiniz.


İşlem sırasında renk değişikliği oluyor mu?

cilt alt tonunuza uygun sıcaklıkta pigment kullanılırsa renk değişimi yaşanmaz. Ancak soğuk cilt alt tonuna sahipseniz ve kullanılan renk pigmenti’de soğuk bir renk ise, bu durumda yapılan işlem rengi kısa bir süre sonra griye dönecektir. Böylesi bir problemle karşılaşmamak için işlem öncesinde pigment seçimi çok önemlidir.

2

KALICI MAKYAJ

Kalıcı Makyaj Nedir? Nasıl Yapılır?

Günlük olarak yaptığımız temel makyajın belirli süre ile kalıcı olarak uygulanmasıdır. Bu uygulamalar genelde yüzümüzde 3 bölgeye yapılır; kaşlar, gözler ve dudaklar. Ülkemizde bayanlar öncelikli olarak kaş bölgesini tercih etmektedirler. Son zamanlarda daha kalın ve dolgun kaşların tercih edilmesi buna ön önemli etkendir. Ancak kaş uygulamalarının yanısıra göz bölgesinde yapılan eyeliner ve dipliner uygulamaları da kalıcı olarak uygulanmaktadır. Bunun yanı sıra zamanla rengini kaybetmiş dudaklar kişiyi olduğundan daha yaşlı gösterdiğinden, kalıcı dudak kontürü ile daha canlı ve dolgun görünen dudaklara sahip olmak mümkündür.


Ne kadar süre kalıcıdır?

Uygulamaların kalıcılık süresi uygulandığı bölgeye, kişinin cilt tipine ve kullanılan tekniğe göre farklılık gösterir. Göz ve dudak bölgesinde uygulanan makyajın süresi ortalama 2 yıl olurken, kaş bölgesinde ortalama 1 sene kalıcıdır. Kalıcılık süresi kişinin cilt tipine göre değişiklik göstermektedir, bazı kişilerde bu süre daha uzun olmaktadır.


Kimler için uygundur?

Günlük temel makyajını sıklıkla yapan herkes kalıcı makyaj işlemi yaptırabilir. Bu sayede her gün aynı işlemi tekrarlamaktan kurtulur ve profesyonel makyajın sabit olarak kalmasını sağlar.


Bakım Süresi

Kalıcı işlemin doğal ve estetik görünümünü koruması için işlem sonrasında özellikle ilk 1 haftalık süre boyunca dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır.

Öncelikle uygulama sonrası verilen bakım kremlerinin mutlaka kullanılması gerekir.

İşlem sonrasındaki 1- 2 gün içinde, işlem yapılan bölgede ufak kabuklanmalar oluşur. Bunlar genellikle gözle fark edilmez ama elle hissedilebilir. Bu kabuklar bir hafta içinde kendi kendine dökülür. Kabuklar elle kopartılırsa renk boşluklarına neden olur. Kopartılmaması gerekir.

İşlem yapılan bölgeleri tercihen 2-3 gün sudan uzak tutmak uygulamanın kalıcılığı açısından önemlidir.

İki hafta kadar sauna, hamam gibi sıcak ve buharlı ortamlardan uzak durulmalıdır.

Güneş ve solaryum, pigmentlerin renklerinde koyulaşmaya sebep olabilmektedir. Bu nedenle, kalıcı makyaj uygulanan bölgelere yüksek koruma faktörlü krem sürmeden güneşe çıkılmamalı ve ilk bir ay kalıcı makyaj yapılan bölge solaryuma maruz kalmamalıdır.


Kalıcı Makyaj Fiyatları

İşlem fiyatları uygulama yapılan bölgeye ve kullanılacak olan tekniğe göre farklılık göstermektedir. Her cilt tipi için uygun olan teknik farklıdır. Bu sebeple sizin cildinize en uygun tekniğe karar vermek için lütfen ücretsiz bir ön görüşme randevusu alınız.


Uygulama sırasında acı hissedilir mi?

Uygulamaların tamamı lokal anestezi kremleri kullanılarak yapılır. Bu sayede kişi uygulama sırasında herhangi bir acı hissetmez. İşlemin süresi yaklaşık 30 dakika içerisinde tamamlanır ve işlem sonrasında kişi normal gündelik hayatına aynı şekilde devam edebilir.

İşlem süresi nedir?

Ortalama süre tasarım, anestesi ve işlem dahil olmak üzere maksimum 2 saat kadardır. İlk seanstan yaklaşık 3-4 hafta sonra bir de kontrol seansı vardır. Kontrol seansları daha kısa zamanda tamamlanır. İlk işlem sonrasında kalıcılık kontrolü yapılır ve gerek duyulursa ekstra rütuş işlemleri tamamlanır.

Emzirme veya hamilelikte işlem yapılabilir mi?

Kadınların hamilelik ve emzirme dönemleri birçok konuda en hassas oldukları dönemdir. Biz bu dönemlerde uygulama yapılmasını önermiyoruz. Hamilelik ve emzirme özel bir dönem olduğu için bu dönem bittikten sonra uygulama yapılmasını tavsiye ediyoruz.

3

MİCROBLADİNG VE KAŞ KONTÜRÜ

Kaş Kontürü Nedir? Nasıl Yapılır?

Zamanla eksilen ve araları açılan kaşları daha dolgun bir görünüme kavuşturmak için yapılan kalıcı makyaj uygulamasıdır. Kaş kontürü yaptıran kişiler her gün kaşlarını kaş farı ile boyamak zorunda kalmazlar. Güzel bir tasarımda sabitlenmiş olan kaşları uzun süreli olarak kullanabilirler.


Microblading Kıl Tekniği Nasıl Yapılır?

Kıl tekniği ile kaş kontürü işlemi son dönemde doğal görünümü sebebiyle bayanların sıklıkla tercih ettiği bir uygulamadır. Bu işlem; kişinin kendi kaşlarının renginde ve yönünde kıl görünümlü çizgiler ile cilt altına kalıcı makyaj boyaları ile yapılır. Bu işlem sırasında en önemli konu doğru renk/pigment seçimidir. Kişinin kendi kaşları ile aynı renkte ve aynı kalınlıkta yapıldığında çok doğal bir görünüm elde edilir. Karşıdan bakan bir kişinin kıl tekniği ile yapılan kalıcı makyaj işlemini fark etmesi oldukça zordur.


Kaş Kontürü Ne Kadar Kalıcıdır?

Kıl tekniği ile yapılan uygulamaların kalıcılık süresi, kişinin cilt tipine göre değişmektedir. Microblading ile yapılan işlemlerin kalıcılık süresi 6-12 ay arasında. Mikropigmentasyon ile yapılan işlemlerin kalıcılık süresi 9-18 ay arasındadır. Dolgu tekniği ile yapılan uygulamalarda bu süre 24 aya kadar çıkmaktadır.


Kaş Kontürü Sonrası Renk Değişir Mi?

Kaş kontürü sonrasında renk değişimi istenmeyen bir durumdur. Kişinin cilt tipine uygun teknik ve doğru renk seçilirse kaş kontürü kalıcı makyaj işleminde renk değişimi yaşanmaz. İşlemden hemen sonra kaşlar daha koyu bir görümde olur, ancak 10 gün içerisinde kaşların rengi açılarak ideal rengine kavuşur. Kaşların zamanla kırmızı veya griye dönmesi kişinin cilt alt tonu rengi ile ilgilidir. Cilt alt tonu rengi soğuk olan kişilerin renk seçimini sıcak yapmaları gereklidir. Aksi halde işlem sonrasında kaşlar griye dönmeye başlayacaktır.


Microblading Fiyatları

Kaş Kontür fiyatları kullanılacak olan tekniğe ve kişinin cildinde daha önce uygulama olup olmadığına göre farklılık göstermektedir. Her cilt tipi için uygun olan teknik farklıdır. Ortalama işlem fiyatları 900 TL ile 1200 TL arasında değişmektedir. Bu sebeple sizin cildinize en uygun tekniğe karar vermek için lütfen ücretsiz bir ön görüşme randevusu alınız.


Kaş Kontürü Yaparken Acır Mı?

Kalıcı Makyaj uygulamalarının tamamı lokal anestezi kremleri kullanılarak yapılır. Bu sayede kişi uygulama sırasında herhangi bir acı hissetmez.


İşlem Süresi ve Sonrası Bakım Nasıl Olmalı?

Kalıcı Makyaj uygulamarında ortalama işlem süresi 2 saat kadardır. İlk seanstan yaklaşık 3 hafta sonra kontrol seansı vardır. Kaş kontür uygulaması sonrasında ilk 1 hafta süresince uygulama yapılan bölgenin su temasından kaçınılmalıdır.

4

EYELİNER VE DİPLİNER HAKKINDA

Kalıcı Eyeliner Nedir?

Göz kapağının üst bölgesine yapılan kalıcı makyaj uygulamasıdır. Göz kapağı üstüne kuyruklu veya kuyruksuz olarak yapılabilmektedir.


Kalıcı Dipliner Neir?

Göz kapağının üst bölgesinde kirpik diplerine ince bir hat şeklinde yapılan kalıcı makyaj uygulamasıdır.


Kalıcı Makyaj Ne Kadar Süre Kalıcıdır?

Kişinin cilt tipine göre değişmekle beraber kalıcı eyeliner veya dipliner uygulaması ortalama 24-36 ay kalıcıdır.


Kalıcı Eyeliner Yaparken Acır Mı?

Hayır. Uygulama öncesinde göz kapağı üzerine lokal anestezi kremi uygulanır. Uygulama sırasında veya sonrasında kişi hiç bir ağrı hissetmez.


Kalıcı Eyeliner Fiyatları

Kalıcı Eyeliner ve Dipliner fiyatları kullanılacak olan tekniğe ve kişinin cildinde daha önce uygulama olup olmadığına göre farklılık göstermektedir. Her cilt tipi için uygun olan teknik farklıdır. Bu sebeple sizin cildinize en uygun tekniğe karar vermek için lütfen ücretsiz bir ön görüşme randevusu alınız.


Uygulama Süresi Ne Kadar Sürer?

Kalıcı Eyeliner veya Dipliner uygulamarında ortalama işlem süresi 2 saat kadardır. İlk seanstan yaklaşık 3 hafta sonra kontrol seansı vardır.


5

DUDAK KONTÜRÜ VE RENKLENDİRME HAKKINDA

Dudak Kontürü Nedir?

Kalıcı dudak kontürü, dudak dış çerçevesine veya komple dudak içi renklendirilerek yapılabilen kalıcı makyaj uygulamasıdır. Kişi tercihine göre yalnızca dudak kontörü uygulaması yaptırabileceği gibi, dudak kontörü ve dudak renklendirmeyi bir arada yaptırabilir. Yalnızca dudak kontörü yapılması dudak hatlarını belirginleştirirken, her ikisinin birlikte yapılması dudakların daha dolgun ve bakımlı görünmesini sağlar.


Ne Kadar Süre Kalıcı

Cilt tipine göre değişmekle beraber uygulamanın kalıcılık süresi ortalama 24-36 aydır.


Dudak Kontürü Kimler Tercih Eder?

20 yaşından sonra dudaklarda renk değişimi başlamaktadır. Bu sebeple dudaklarının daha canlı ve parlak görünmesini isteyen herkes dudak kontürü uygulamasını yaptırabilir. Ayrıca dudaklarında genetik veya sağlık sebepleriyle görsel bozulma yaşayan kişilerde bu uygulamayı tercih ederler.

Dudaklarınız solgun görünüyorsa, uçuk çıkarıyorsanız; dudak çizginizde uçuk izleri ve renk kayıpları varsa, dudak kontörü ve renklendirme uygulamaları çok etkili sonuçlar yaratır.


Dudak Kontürü Fiyatları

Dudak Kontür fiyatları kullanılacak olan tekniğe ve kişinin cildinde daha önce uygulama olup olmadığına göre farklılık göstermektedir. Her cilt tipi için uygun olan teknik farklıdır. Bu sebeple sizin cildinize en uygun tekniğe karar vermek için lütfen ücretsiz bir ön görüşme randevusu alınız


Dudak Kontürü Acır Mı?

Kalıcı Makyaj uygulamalarının tamamı lokal anestezi kremleri kullanılarak yapılır. Bu sayede kişi uygulama sırasında herhangi bir acı hissetmez.


Dudak Kontürü Ne Kadar Sürede Yapılır?

Ortalama işlem süresi 2 saattir. İlk seanstan yaklaşık 3 hafta sonra kontrol seansı vardır.